top of page

Misyonumuz

Fonart İşitmenin kurulma amacı İstanbul başta olmak üzere bize ulaşan her işitme cihazı ihtiyacı olan kişinin (adayın) ihtiyacını belirlemektir.

Dünya lideri işitme cihazı teknolojileri ile eşsiz bir uygulama sunuyor ve sonrasında cihaz kullanımını en üst seviyede tutuyoruz.

 

Böylelikle kullanıcılarımızın yaşam kalitelerini olumlu yönde etkileyerek, yaşamdan zevk almalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz.

EKİBİMİZ

Alanında uzman ekibimizi daha yakından tanıyın.

Ahmet Ovacık

Lisans eğitimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği bölümünde tamamladım. 

 

Rotary Vakfı Tuzla İşitme Engelliler İlköğretim okulunda 2 yıl öğretmen 2 yıl da Kurum Müdürü olarak görev yaptım.

 

İşitme Engelliler Öğretmeni olmam ve mesleğimde ilerleme isteğim neticesinde Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde, Odyoloji ve Konuşma Ses Bozuklukları alanında yüksek lisansımı yaptım.

 

Bosphorus Anatomica KBB Hastanesinde 3 yıl Odyoloji Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra özel ilgi alanım olan işitme cihazı sektöründe çalışmak üzere 2013 yılında Siemens İşitme Cihazlarında Türkiye Ürün Müdürü olarak göreve başladım. Bu zaman diliminde Siemens İşitme Cihazlarında satışı yapılan 4 markanın ürün yönetimini üstlendim. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ürün eğitimleri, ürün lansmanları, ürün yazılım ve uygulamalarının Türkçeye çevrilmesi vb… görevlerini yerine getirdim.

 

Şimdiki adı Sivantos önceki adı Siemens İşitme Cihazlarında 10 yıl çalıştıktan sonra kendi işyerimi açmaya karar verdim ve 2022 yılı sonunda kurumsal yöneticilik kariyerime son vererek işitme sektöründen yakın arkadaşım Mehmet Emre Fidan ile birlikte FONART İşitme Cihazlarını açmaya karar verdik.  

5B21BC99-C4DA-480F-BF62-F2C5CB41A997_edited.jpg
E9A38640-42F2-4634-B838-16E40C8DA3D4_edited_edited.png

Mehmet Emre Fidan

2001 yılında Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden mezun oldum. Aynı Üniversitede Pedagojik Formasyon programını bitirdim.

 

2000-2009 yılları arasında başta Ankara ve İstanbul olmak üzere  Uluslararası ve Distribütör firmalarda Türkiye genelinde Genel Cerrahi, Kadın Doğum, Enfeksiyon ve Radyoloji gibi bölümlerle ilgili medikal ürün gruplarının satışı ile ilgili Satış Uzmanı ve Bölge Satış Sorumlusu pozisyonlarında çalıştım.

 

2009 yılından itibaren 4 yıl  boyunca Ankara merkezli olarak,  Amerikan Starkey İşitme Cihazı firması ve son senesi Siemens Odyoloji firmasında olmak üzere  İç Anadolu Bölge Müdürü olarak görev yaptım.

 

Daha sonrasında 10 yıl boyunca Avustralya merkezli koklear implant firması Cochlear AG’de Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Satış Direktörü pozisyonunda görev yaptım. 

İşitme sektöründe hizmet veren kurumsal firmalarda uzun yıllar çalıştıktan sonra, 2022 yılında Ahmet Ovacık ile beraber kendi kullanıcılarımıza tecrübelerimizi aktarmak ve işitme sektörüne daha geniş alanda hizmet verebilmek için kendi markamız ‘’Fonart’’ çatısı altında Fonart İşitme Cihazları firmamızı faaliyette geçirdik. 

Büşra Asna

2022 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Odyoloji bölümünde lisans eğitimimi tamamladım.

 

Eğitimim sırasında Göztepe Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’nde stajyer odyolog olarak odyovestibüler test bataryasını uyguladım, koklear implant programlamasında bulundum.

 

Yine stajyer odyolog olarak farklı işitme cihazı merkezlerinde işitme cihazı programlaması gözleminde bulundum.

 

Farklı alanlarda staj yaptıktan sonra teknolojiyle odyolojiyi birleştirmeyi, işitme cihazı uygulamalarında bulunmayı ve kullanıcılara danışmanlık vermeyi sevdiğim için işitme cihazı alanında kariyerimi şekillendirmek istedim.

 

Bunun neticesinde 2023 Ocak ayından itibaren Fonart İşitme Cihazı Merkezi’nde odyolog olarak mesleğimi icra etmekteyim.

38138E0B-071C-4239-B4DC-41D4BD160384_edited.jpg
bottom of page